UZDRAVENIE V LURDOCH

"Lurdy (francúzsky Lourdes) je juhofrancúzske mesto ležiace v podhorí Pyrenej. V roku 1858 tu došlo k mariánskemu zjaveniu mladej Bernadete Soubirousovej, a čoskoro potom sa Lurdy stali jedným z najdôležitejších rímskokatolíckych pútnických miest sveta. Neskôr bolo telo Bernadety exhumované a vystavené v mestečku Nevers, ktoré zostalo dodnes neporušené (pozri kapitolu "nerozložiteľné telá").

V roku 1989 bolo uznané zázračné uzdravenie Delizia Cirolli. V desiatich rokoch jej lekári objavili osteosarkóm - zhubnú rakovinu kostí. K divu nedošlo priamo v Lurdoch: až dva mesiace po ich návšteve sa dievča jedno ráno prebudila a cítila sa zdravá. Kontrolné vyšetrenie ukázalo, že po sarkómu nie je ani pamiatky. Delíziin lekár, profesor Quintino Mollca, nemohol uzdraveniu uveriť. Dodnes nie je schopný túto vec vysvetliť."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Lurdy

"Jeanne Frételová. Uzdravila sa 8. októbra 1948 z tuberkulózy podbrušnice vo chvíli, keď prijímala Najsvätejšiu Hostiu.

Marie Bigotová. Narodila sa v decembri 1922 v Bretónsku. Ochrnutú mala pravú časť tela, ohluchla, oslepla. V októbri 1953 sa počas procesie so Sviatosťou oltárnou v Lurdoch náhle postavila a mohla chodiť. Nasledujúci rok po skončení procesie sa jej vrátil sluch i zrak. Medzinárodný tím lekárov 18.3.1956 uznal z hľadiska medicíny uzdravenie za nevysvetliteľné. Bolo to 59. zázračné uzdravenie v Lurdoch.

51-ročný Jean Pierre Bély. Skleróza multiplex v pokročilom štádiu. Po účasti na púti v Lurdskej ružencovej bazilike 9. októbra 1987 zažil okamžité, úplné a trvalé vyliečenie. Po vyšetrení komisiou lekárov lurdský biskup Jacques Perrier vyhlásil za nevysvetliteľný prípad úplného vyliečenia. Bol to šesťdesiaty šiesty prípad zázračného vyliečenia v Lurdoch."

https://www.zivcakova.sk/lurdy-francuzsko/

Od roku 1884 v Lurdoch registrujú vyše 7000 prípadov náhleho uzdravenia, ale len 68 z nich uznala za zázračné aj cirkev.

 https://svet.sme.sk/c/6569786/katolicka-cirkev-uznala-dalsie-zazracne-uzdravenie-z-lurd.html