AKO BYŤ SPASENÝ / AKO SKONČIŤ V NEBI /

Aby človek získal spásu musí splniť 2 podmienky :

1 : Musí spoznať pravdu, pretože ak človek nespozná pravdu, nikdy nespozná ani spôsob ako získať nebo a vyhnúť sa pekelným plameňom.

V článku "kto je správny kresťan" som ukazoval aké učenie vyplýva z biblie a v čo treba veriť a zachovávať aby človek získal spásu

https://paranormalnejavy1.webnode.sk/2-kto-je-spravny-krestan/

V článku "ako vykladať bibliu" som ukázal ako treba vykladať bibliu tak aby ste ju vykladali nestranne a s rozumom a mohli skrze jej výklad objaviť pravdu

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/ako-vykladat-bibliu/

V článku "rozpory učenia RKC s Tradíciou" som dokazoval, že mimobiblické ranno kresťanské spisy od roku 90-340 sú v rozpore s dnešným učením RKC.

https://paranormalnejavy1.webnode.sk/rozpory-ucenia-rkc-s-tradiciou2/

V článku "argumenty proti RKC" uvádzam dôvody prečo neveriť v učenie RKC

https://paranormalnejavy1.sk/argumenty-proti-rkc/

V článku "argumenty proti Islamu"/"argumenty proti hinduizmu"/ "argumenty proti budhizmu"/ dokazujem, že aj tieto náboženstvá sú nesprávne a že sa neoplatí ich vyznávať a dodržiavať.

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/argumenty-proti-islamu/

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/argumenty-proti-hinduizmu/

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/argumenty-proti-budhizmu/

V podstate vo všetkých týchto článkoch priamo aj nepriamo ukazujem, že jediná pravá viera, ktorú treba zachovávať ak chceme získať spásu je protestantská viera, respektíve viera fundamentálnych tradičných baptisticko charizmatických cirkví.

__________________


2 : Ak človek spozná pravdu, ktorá sa nachádza vo viere a učení baptisticko charizmatických cirkví, síce spozná spôsob ako skončiť v nebi a vyhnúť sa pekelným plameňom, ale ešte stále nie je spasený. Nestačí len vyznávať pravú vieru, treba pravú vieru aj zachovávať ! A práve zachovávanie kresťanských zákonov je pre kresťanov tou najťažšou cestou k spáse. K úspešnému zachovávanie kresťanských zákonov až do smrti sú potrebné nasledujúce veci :

1 : Silná viera v Božiu inšpirovanosť kresťanstva

Je veľmi dôležité mať silnú vieru v Božiu inšpirovanosť kresťanstva, lebo čím je viac človek presvedčený o existencii neba/pekla a v pravosť kresťanskej viery, tým ochotnejšie aj zachováva jeho zákony. Na tejto stránke som sa pokúsil niekoľkými spôsobmi dokazovať pravosť a Božiu inšpirovanosť krestanstve skrze :

A : Zázraky a znamenia v kresťanstve

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/1-zazraky-a-znamenia-v-krestanstve/

B : 116 kresťanských svedectiev pekla / 72 kresťanských svedectiev neba / 13 kresťanských svedectiev vyslobodenia z okultizmu

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/3-krestanske-svedectva-nebo-peklo-obratenie/ 

C : 330 svedectiev paranormálnych javov, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť existencie nadprirodzených bytostí, vyššek sily, a tým pádom i kresťanského Boha.

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/svedectva-paranormalnych-javov/

D : Vyvracanie údajných :

teologických rozporov v Novom Zákone

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/prazdna-stranka2/

vedeckých rozporov v Novom Zákone

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/vedecke-rozpory-v-novom-zakone/

historických rozporov v Novom Zákone

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/historicke-rozpory-v-novom-zakone/

prorockých rozporov v Novom Zákone

https://paranormalnejavy1.webnode.sk/prorocke-rozpory/

E : Dokazovanie, že aj v biblii sa nachádza viacero vedeckých faktov + vyvracanie údajných vedeckých rozporov v Starom Zákone

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/vedecke-rozpory-v-biblii/

F : Dokazovanie biblického Exodusu

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/biblicky-exodus-zidovsky-exodus/

G : Dokazovanie že potopa bola iba lokálna a nie svetová a dať tak celosvetovú potopu do súladu s vedou i bibliou

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/4-celosvetova-potopa/

Dať stvorenie sveta v Genezis do súladu s evolučnou teoriou i bibliou

https://paranormalnejavy1.webnode.sk/vyvratenie-evolucie/

H : Odpovede na 15 ateistických námietok spochybňujúcich kresťanskú vieru

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/otazky-o-bohu/

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/namietky-voci-krestanstvu-argumenty-voci-krestanstvu/

I : Dokazovanie existencie Stvoriteľa vesmíru cez vyladené vesmírne konštanty

https://www.posmrtnyzivotexistuje.sk/fyzikalne-konstanty-nevyhnutne-pre-zivot/

_______________________


2 : Nájsť spôsoby ako najľahším spôsobom zachovávať Božie prikázania

Veľa kresťanov síce vyznávajú charizmaticko baptistickú vieru, ale napriek tomu nebudú spasení, lebo nedokážu zachovávať Božie prikázania. Veľa takýchto kresťanov má predovšetkým problémy so sexuálnymi hriechmi ako sú porno, masturbácia,predmanželský sex, mimomanželský sex. Ako odolať týmto hriechom ? Existuje niekoľko možností :

1 : Najlepšou možnosťou je vybrať si tú správnu ženu s ktorou vstúpite do manželstva. Ak ste v manželstve so ženou, ktorú milujete a ktorá vás sexuálne priťahuje, máte vyhrané. V manželstve sa môžte s partnerom milovať kedykoľvek a nemusí to byť len za účelom plodenia detí. Ak vstúpite do manželstva Písmo od vás žiada aby ste splodili aspoň 1 dieťa, lebo na to slúži manželstvo. Čas kedy sa rozhodnete splodiť potomka je však len na vás, takže v časoch kedy sa chcete len milovať a nesplodiť potomka môžu partneri používať kondóm alebo antikoncepciu.

https://www.gotquestions.org/birth-control.html

2 : Najlepším riešením je teda vstup do manželstva. Kto nedokáže vstúpiť do manželstva, a zostane slobodný, taký to bude mať so zvládaním sexuality ťažké. Našťastie existuje viacej spôsobov, ktoré dokážu znižovať sexuálny apetít u mužov/žien a tým im pomáhajú vytrvať v kresťanskej čistote. Tu sú :

1 : Vyhýbať sa sexuálnym podnetom, a to v sebe zahŕňa :

A : nejesť afrodiaziká, lebo tie zvyšujú sexuálny apetít. Medzi ne patria jahody, maliny,zeler, pistácie, ananás, avokádo a špargľa, ustrice, čili, zázvor, žerucha, ženšén, maca peruánska, ginkgo, muškátový oriešok, šafrán, ďatlovník, horká čokoláda, cesnak. Veľmi dôležité je tiež vyhýbať sa studenej sprche. Je dokázané, že studená sprcha významne zvyšuje libido a testosterón u mužov.

B : Vyhýbať sa miestam kde prichádza sexuálne pokušenie. Je dobré nechodiť na sociálne siete, lebo tam sa pravidelne objavujú dráždivé sexuálne fotky (na písanie využívajte iba messanger). Je dobré nechodiť na kúpaliska, lebo tam sa zgrupujú polonahí ľudia. Dobré je tiež nečítať internetové spravodajstvo typu topky,aktuality,dennik N, atd... pretože tieto spravodajstvá často krát nemajú o čom písať a preto zverejňujú články celebrít so sexuálnou tematikou a dráždivými titulnými názvami a fotkami. Je tiež dobré starostlivo zvážiť, ktoré filmy, seriály, programy budete v TV pozerať, pretože viaceré z nich zvyknú v sebe obsahovať dráždivé sexuálne podnety.

Dobre je tiež si kúpiť okuliare s tmavým filtrom a nosiť ich na ulici a v interiéroch. V takom prípade budete vidieť okolie pred sebou čiernejším odtieňom. Je to dobré preto, lebo tak budete vidieť menej detailov, takže keď pred vami bude stáť nejaké pokušenie, budete ho vidieť menej detailnejšie, a tým pádom aj to pokušenie bude u vás vyvolávať menej sexuálneho dráždenia.

________________

2 : Existujú niektoré potraviny ktoré znížujú chuť na sex, tieto jedzte vo zvýšenej miere. Medzi ne patria :

Mätový čaj

nealkoholický tonik

tofu

https://zensky.cas.sk/clanok/2783611/nemate-chut-na-sex-rozlucte-sa-s-potravinami-a-napojmi-ktore-vas-oberaju-o-pozitok-potom-to-v-posteli-poriadne-roztocte/4/

https://www.timesunion.com/living/slideshow/10-surprising-foods-to-avoid-before-having-sex-60103.php

Ako som už hovoril, studená voda zvyšuje tvorbu testosterónu, a nielen testosterónu ale aj tvorbu spermií a dopamínu. Dopamín je hormón, ktorý má tiež veľký podieľ na zvyšovaní sexuálneho libida.

https://www.menshealth.com/uk/health/a29721412/testosterone-cold-therapy/

https://plungejunkies.com/showers/cold/dopamine/

Ak teda studená voda tak prudko zvyšuje sexuálne libido, platí to samozrejme aj v opačnom smere a totiž že horká voda sexuálne libido a testosterón znižuje. Preto je veľmi vhodné každý deň sa sprchovať v teplej vode. Je tiež dobré si kúpiť takýto tvárový naparovač, ktorý vydáva teplú paru. Tu si následne aplikujte na oblasť rozkroku, aby tepla para prúdila na váše pohlavné orgány. Každý deň aspoň 20 minút takéhoto naparovania. Po niekoľkých týždňoch zaznamenáte prudký pokles testosterónu ako i pokles sexuálneho libida.

Okrem všetkých týchto praktík je nevyhnutné sa každý deň aspoň 3 razy v priebehu dňa modliť Otčenáš a vykonávať všetky tieto praktiky s vierou.

________________


A čo ak nič z tohto nezaberie ?

Potom prichádza na rad drastické riešenie a tým je kastrácia. Táto metóda je z 99% úspešná, používa sa na sexuálnych delikventov veľmi úspešne. Drasticky znižuje libido a chuť na sex. Existuje chemická či chirurgická kastrácia. Chirurgická kastrácia je nezvratná, takže stratené libido je nezvratné po celý život. Chemická kastrácia je dočasná, takže akonáhle prestanete v liečbe, libido sa vráti na predchádzajúce úrovne. Chirurgická kastrácia sa vykoná jednoduchou asi polhodinou operáciou, kedy sa odstránia semeníky. Operácia môže prebehnúť v lokálnej alebo celkovej anestézii. Chemická kastrácia sa vykonáva cez určité lieky, ako napríklad androcur. Tieto lieky sú len na lekársky predpis.

https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/androcur-418252.html

https://sk.wikipedia.org/wiki/Kastr%C3%A1cia_(zool%C3%B3gia)

Aký je život po chirurgickej kastrácii ? Českí sexuológovia sa opýtali 50-tich deviantov, ktorým odrezali semenníky, ako im je. Podľa odpovedí dobre. Nepociťujú agresiu ani chuť niekomu ublížiť. Medicínsky je dokázané, že recidíva je minimálna. Z 50-ky mužov zrecidivujú dvaja.

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/20786-kastracia-sexualnych-deviantov-trest-ci-ulava?campaignsrc=tn_clipboard

Lieky na kastráciu sú na predpis, neviem ako je to ale s operáciou, či ju môžu vykonať niektoré súkromné kliniky na žiadosť pacienta, alebo či aj na jej vykonanie treba mať nejaké odporúčanie od doktora. Čo sa však chemickej kastrácie týka, tam treba mať žiadosť od doktora. Otázne je ale ako získať predpis od doktora. Predpokladám, že doktor vám nepredpíše lieky na kastráciu keď za ním prídete s tým, že chcete odstrániť libido pretože nemáte partnerku a neustále pozeráte porno a masturbujete a tým hrešíte proti svojej viere. To vás pošle domov, s tým, aby ste si hľadali partnerku. Ak mu však poviete, že nemáte partnerku, ale cítite extrémnu nadržanosť, ktorú si nemáte kde vybiť, a preto hrozí u vás a máte chuť nejakú ženu na ulici znásilniť, potom myslím, že lekár vám bez váhania predpíše minimálne chemické lieky na zníženie libida, s tým že budete chodiť každý mesiac dva na kontroly a bude sa monitorovať váš sexuálny stav.

Je kastrácia v súlade s biblickou vierou ?

Niekto by sa mohol spýtať, či kastrácia nie je hriech, na to mu odpoviem, nie nie je ! V Biblii nenájdete jediný verš ktorý by priamo či nepriamo odsudzoval kastráciu mužov. Ba naopak, nájdete v nej viacero veršov, ktoré kastráciu priamo či nepriamo podporujú, tu sú :

1 : Kniha proroka Izaiáša 56:3

"Cudzinec, čo lipne k Pánovi, nech nevraví: "Pán ma isto vylúči zo svojho ľudu" a eunuch nech nehovorí: "Hľa, ja som suchý strom!"4 Lebo toto hovorí Pán: "Eunuchovia, čo zachovávajú moje soboty, volia si to, v čom mám záľubu, a pridržiavajú sa mojej zmluvy, 5 tým dám vo svojom dome, medzi svojimi múrmi pomník a meno lepšie, než sú synovia a dcéry. Večné meno im dám, ktoré nezahynie."

Poznámka : Eunuch bol človek, ktorý sa dal dobrovoľne kastrovať. Eunuchovia zvykli slúžiť ako správcovia majetku svojich pánov a a ako ochrancovia háremov pretože nemali pohlavný pud a nehrozilo u nich že znásilnia konkubíny. Písmo tu jasne ukazuje, že aj Eunuchovia sú Bohu milí, a ak budú zachovávať Božie prikázania budú spasení.

_______________

2 : kniha proroka Jeremiáša 34: 16-19

"16 Potom ste opäť znesvätili moje meno, keď ste priviedli späť každý svojho sluhu a svoju slúžku, ktorých ste prepustili celkom na slobodu, a nútili ste ich, aby vám boli sluhami a slúžkami. 17 Preto takto hovorí Pán: Vy ste ma nepočúvali, aby ste vyhlásili prepustenie každý svojmu bratovi a každý svojmu blížnemu. Nuž ja vám ohlasujem prepustenie - hovorí Pán - pre meč, pre mor a pre hlad a urobím vás postrachom všetkým kráľovstvám zeme. 18 Mužov však, ktorí prestúpili moju zmluvu a nesplnili podmienky dohody, ktorú uzavreli predo mnou, keď preťali teľa na dvoje a prechádzali pomedzi jeho časti: 19 Júdske kniežatá a kniežatá jeruzalemské, EUNUCHOV a kňazov i všetkých ľudí krajiny, ktorí prechádzali pomedzi časti teľaťa, 20 vydám do ruky ich nepriateľov a do ruky tých, čo im striehnu na život, takže ich mŕtvoly budú pokrmom nebeských vtákov a zemskej zveri. 21 Aj júdskeho kráľa Sedekiáša a jeho kniežatá vydám do rúk ich nepriateľov a do rúk tých, čo im striehnu na život, do rúk vojska babylonského kráľa, ktoré od vás ustúpilo."

Poznámka : "19 Júdske kniežatá a kniežatá jeruzalemské, EUNUCHOV a kňazov i všetkých ľudí krajiny". Dôležitý verš, pretože v ňom vidíme, že medzi ľudí ktorí patrili k Pánovmu ľudu, k Pánovej zmluve, boli nielen levitskí kňazi, Júdske a Jeruzalemské kniežatá a Izraelský ľud krajiny, ale aj EUNUCHOVIA. Ďaľší dôkaz, že EUNUCHOVIA neboli vylúčení z Pánovho ľudu a z Pánovej zmluvy, ale boli jej pevnou súčasťou.

___________________

3 : Boh v Starom Zákone prejavoval eunuchom určitý druh milosti. Keď celý ľud na čele s kráľom a kniežaťami hodili spravodlivého Jeremiáša do cisterny, jedine na Etiópskom eunuchovi Abdemelechovi spočinula Božia milosť, ktorý rozpoznal ich nespravodlivé správanie a zachránil Jeremiáša z cisterny Jer 38: 7-13

Kniha proroka Jeremiáša 38: 7-13

"7 V kráľovskom dome zamestnaný eunuch, Etiópec Abdemelech, sa dopočul, že Jeremiáša spustili do cisterny. Kráľ práve sedel v Benjamínovej bráne. 8 Keď Abdemelech vychádzal z kráľovského domu, oslovil kráľa: 9 "Pane môj, kráľu, zlo spáchali tí mužovia všetkým, čo urobili prorokovi Jeremiášovi, keď ho hodili do cisterny, aby tam dolu umrel od hladu, veď v meste už niet chleba!" 10 Nato kráľ rozkázal Etiópcovi Abdemelechovi: "Vezmi odtiaľto so sebou tridsať chlapov a vytiahni proroka Jeremiáša z cisterny skôr, ako zomrie." 11 Abdemelech vzal teda so sebou chlapov, išiel do kráľovho domu do odevného skladu, vzal odtiaľ handry zo šiat a staré zdrapy a spustil ich po povrazoch Jeremiášovi do cisterny. 12 Etiópec Abdemelech povedal Jeremiášovi: "Daj si tieto staré handry a zdrapy pod pazuchu pod povrazy!" Jeremiáš urobil tak 13 a Jeremiáša vytiahli povrazmi a vyviedli ho z cisterny. Potom ostal Jeremiáš v strážnom nádvorí"

___________________

4 : Evanjelium podľa Matúša 19: 9-12

"9 A hovorím vám: Každý, kto prepustí svoju manželku pre iné ako pre smilstvo a vezme si inú, cudzoloží." 10 Jeho učeníci mu povedali: "Keď je to takto medzi mužom a ženou, potom je lepšie neženiť sa." 11 On im povedal: "Nie všetci pochopia toto slovo, iba tí, ktorým je to dané. 12 Lebo sú ľudia neschopní manželstva, pretože sa takí narodili zo života matky, iných takými urobili ľudia a iní sa takými urobili sami pre nebeské kráľovstvo. Kto to môže pochopiť, nech pochopí."

Poznámka : Tento katolícky preklad nie je veľmi presný, pretože po správnosti, sa namiesto výrazu "ľudia" v gréckom origináli používa výraz "EUNUCH". KJV preklad to vyjadril správnejšie : "12 For there are some EUNUCHS, which were so born from their mother's womb: and there are some EUNUCHS, which were made EUNUCHS of men: and there be EUNUCHS, which have made themselves eunuchs for the kingdom of heaven's sake. He that is able to receive it, let him receive it", čo v preklade znie : " Lebo sú niektorí EUNUCHOVIA, ktorí sa tak narodili z lona svojej matky, a sú niektorí EUNUCHOVIA, ktorí sa stali EUNUCHMI od ľudí, a sú EUNUCHOVIA, ktorí sa urobili EUNUCHMI pre nebeské kráľovstvo. Kto to môže prijať, nech to prijme"

https://www.mojabiblia.sk/svatepismo/40/evanjelium-podla-matusa-kapitola-19/anglicky-king-james/

Aby ste nemali vôbec žiadne pochybnosti, že v Mt 19:9-12 sa nachádzajú výraz "EUNUCH" pozrite sa do gréckeho originálu, do Sinajského kódexu, vidíte tam výraz "ευνουχοι" čo je výraz pre EUNUCHA. :

https://www.codexsinaiticus.org/en/manuscript.aspx?__VIEWSTATEGENERATOR=01FB804F&book=33&chapter=20&lid=en&side=r&zoomSlider=0

Grécky originál veršu Mt 19:9-12 verš po verši, si môžeš pozrieť tiež tu

https://biblehub.com/text/matthew/19-12.htm

Takže keďže sme už dokázali, že v Mt 19:9-12 sa nachádza výraz EUNUCH, môžeme ísť k výkladu. Ježiš hovorí o Eunuchoch ktorí sa tak narodili zo života matky, to sú tí, ktorí sa narodili bez semenníkov. Ide o genetickú chorobu zvanú anorchia

https://medlineplus.gov/ency/article/001185.htm

Potom hovorí o Eunuchoch, ktorí sa tak stali od ľudí, čo znamená, že ide o eunuchoch, ktorí boli násilne proti svojej vôli inými ľuďmi vykastrovaní. Aj k takýmto prípadom v staroveku dochádzalo. Potom Ježiš hovorí o Eunuchoch, ktorí sa sami dobrovoľne urobili Eunuchmi pre nebeské kráľovstvo, čo znamená, že sa dobrovoľne nechali vykastrovať aby odolali sexuálnym hriechom. O týchto Eunuchoch Ježiš hovorí, že sa sami vykastrovali pre nebeské kráľovstvo. Je to veľmi dôležitý verš, ktorý podporuje kastrovanie, pretože sám Ježiš takýto postoj neodsudzuje, ale naopak, hovorí o ňom, že kto sa nechal dobrovoľne vykastrovať, urobil tak pre nebeské kráľovstvo. Táto Ježišova odpoveď a rada kastrácie nadväzuje na tieto verše : "9 A hovorím vám: Ktokoľvek prepustí svoju manželku, ak to nie je pre smilstvo, a ožení sa s inou, cudzoloží, a kto si vezme prepustenú, cudzoloží. 10 Jeho učeníci mu povedali: Ak je to tak s mužom s jeho manželkou, nie je dobré oženiť sa. 11 Ale on im povedal: Všetci ľudia nemôžu prijať toto slovo, iba tí, ktorým je dané."

Zmysel je teda nasledovný, Ježiš hovoril učeníkom, že ak si raz zoberieš ženu za manželku, nemôžeš sa s ňou rozviesť a vziať si inú. Učeníci toto vnímali ako tvrdú reč, asi ich trápila myšlienka "čo ak si zoberiem ženu, a potom sa mi znechutí, a budem s ňou musieť žiť celý život bez toho aby som ju mohol prepustiť a vziať si inú". Ježiš im preto povedal o Eunuchoch a kastrácii. V podstate teda povedal riešenie tohto problému - "ak máš manželku ktorá sa ti znechutí, nemôžeš sa s ňou rozviesť až do konca života, a kebyže máš sexuálnu chuť cudzoložiť, pretože si svoju sexuálnu chuť nemôžeš vychutnať na manželke, v žiadnom prípade sa nerozvádzaj a necudzolož, ale daj sa radšej vykastrovať". Ježiš teda dáva odpoveď "ak existujú ľudia, ktorí sa pre nebeské kráľovstvo dali vykastrovať a nevstúpili do manželstva, tak o čo viac sa môžeš dať vykastrovať aj ty, ktorí si už do manželstva vstúpil, ale nevieš v ňom bez hriechu vytrvať".

____________________

5 : Evanjelium podľa Matúša 5:27-30

"27 Počuli ste, že bolo povedané: »Nescudzoložíš!« 28 No ja vám hovorím: Každý, kto na ženu hľadí žiadostivo, už s ňou scudzoložil vo svojom srdci. 29 Ak ťa zvádza na hriech tvoje pravé oko, vylúp ho a odhoď od seba, lebo je pre teba lepšie, ak zahynie jeden z tvojich údov, ako keby sa malo celé tvoje telo dostať do pekla. 30 A ak ťa zvádza na hriech tvoja pravá ruka, odtni ju a odhoď od seba, lebo je pre teba lepšie, ak zahynie jeden z tvojich údov, ako keby malo ísť celé tvoje telo do pekla."

Evanjelium podľa Matúša 18: 7-9

"7 Beda svetu pre pohoršenie! Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človeku, skrze ktorého pohoršenie prichádza! 8 Ak ťa zvádza na hriech tvoja ruka alebo noha, odtni ju a odhoď od seba: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života zmrzačený alebo krivý, ako keby ťa mali s obidvoma rukami a s obidvoma nohami hodiť do večného ohňa. 9 A ak ťa zvádza na hriech tvoje oko, vylúp ho a odhoď od seba: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života s jedným okom, ako keby ťa mali s obidvoma očami vrhnúť do ohnivého pekla."

Evanjelium podľa Marka 9: 42-48

"42 Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a hodili ho do mora. 43 Ak by ťa zvádzala na hriech tvoja ruka, odtni ju: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života zmrzačený, ako keby si mal ísť s obidvoma rukami do pekla, do neuhasiteľného ohňa. 44 (Kde ich červ neumiera a oheň nezhasína.) 45 Ak ťa zvádza na hriech tvoja noha, odtni ju: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života krivý, ako keby ťa mali s obidvoma nohami hodiť do pekla. 46 (Kde ich červ neumiera a oheň nezhasína.) 47 A ak ťa zvádza na hriech tvoje oko, vylúp ho: je pre teba lepšie, keď vojdeš do Božieho kráľovstva s jedným okom, ako keby ťa mali s obidvoma očami vrhnúť do pekla, 48 kde ich červ neumiera a oheň nezhasína."

Poznámka : Tieto verše sú ďaľším silným dôkazom schvaľovania kastrácie. Ježiš totiž hovorí, že je lepšie odťať časť svojho údu a zmrzačiť sa, ak to pomôže vyhnúť sa peklu. Kastrácia je tiež určitý typ sebazmrzačenia, doslovo "odťatie" istej časti údu, čo slúži ako zabránenie sexuálnemu hrešeniu.

Veľa kresťanov ale tvrdí, že tento verš nemožno chápať doslovne, ale len symbolicky, duchovne. Takýto výklad však neobstojí a to z nasledujúcich dôvodov :

1 : Ježiš nikde nehovorí, že jeho reč je symbolická a neuvádza žiadne náznaky prečo by sme si to mali myslieť.

2 : Ježiš používa výraz "zmrzačený", čo je výraz používajúci sa výhradne len na telovú zmrzačenosť. Ak by Ježiš hovoril o symbolicko duchovnej zmrzačenosti, nedávalo by to zmysel. Duchovné telo totiž nikdy nevedie k hriechu, preto nie je možné aby duchovné telo, alebo hoc i akési symbolické telo bolo odťaté a tým sa zabránilo sexuálnemu pokušeniu. To čo vedie k sexuálnemu pokušenie, je VŽDY HMOTNÉ TELO A IBA HMOTNÉ TELO !!! V Biblii existuje nespočet veršov týkajúcich sa tela a pokušenia, a vždy sa pri pokušení spomína, že ho zapríčiňuje hmotné telo, hmotné údy. Nikde v biblii z tých nespočet veršov nenájdete ani jednu zmienku o tom, že by k hriechu viedlo akési imaginárne telo človeka, alebo jeho duchovné telo.

3 : Ježiš napríklad hovorí "že je lepšie mať o jednu ruku menej, ako vojsť s oboma rukami do pekla". Pokiaľ by išlo o hmotné ruky, dávalo by to zmysel, pretože je lepšie nemať jednu ruku tu na Zemi, ako vojsť s obydvoma rukami do pekla a znášať nekonečné bolesti oboch rúk v pekle. Ak by však išlo len o akési nehmotné symbolické ruky nedávalo by to zmysel, pretože to, že v pekle budem mať akési nehmotné symbolické ruky mi môže byť jedno, pretože to čo je symbolické necíti bolesť. A nedávalo by to ani zmysel, pretože do pekla človek ide s hmotným telom, a nie so symbolickým telom. V pekle ľudia nebudú v akýchsi symbolických telách ale v telách hmotných.

___________________

Niektorí kresťania ešte dodávajú, že ak by Ježiš hovoril doslovne, potom by to znamenalo, že všetci ktorých zvádzajú sexuálne hriechy sa musia dať vykastrovať, čo by bolo len ťažko pochopiteľné. Ale toto je nesprávny názor ! Sexuálne pokušenie sa rieši v prvom rade šťastným manželstvom, potom vyhýbaniu sa sexuálnym podnetom, potom prípravkami ktoré znižujú libido ako mäta, sója, tonik, potom naparovačom. Ak ani jedno z tohto nezaberie, čo sa deje len málokedy, prichádza na rad chemická kastrácia. A ak ani jedno z tohto nezaberie (čo sa stáva len zriedka), až potom ako posledná možnosť, ako posledná voľba nastupuje operačná kastrácia. Takže len málo % kresťanov, podstúpi operačnú kastráciu, pretože veľká väčšina z nich nájde úspešné riešenie problému v predchádzajúcich riešeniach.

____________________

6 : Skutky apoštolov 8:39

"26 Pánov anjel povedal Filipovi: "Vstaň a choď na juh k ceste, čo vedie z Jeruzalema do Gazy; je pustá." 27 On vstal a šiel. Tu videl Etiópčana, eunucha a veľmoža etiópskej kráľovnej Kandaky, správcu všetkých jej pokladov, ktorý sa prišiel do Jeruzalema pokloniť Bohu, 28 a už sa vracal. Sedel na svojom voze a čítal proroka Izaiáša. 29 Tu povedal Duch Filipovi: "Choď a pridaj sa k tamtomu vozu." 30 Keď Filip pribehol a počul, že číta proroka Izaiáša, opýtal sa: "A aj rozumieš, čo čítaš?" 31 On odvetil: "Ako by som mohol, keď mi to nik nevysvetlí?" A poprosil Filipa, aby nastúpil a sadol si vedľa neho. 32 Stať Písma, ktorú čítal, bola táto: "Viedli ho ako ovcu na zabitie a ako baránok onemie pred tým, čo ho strihá, tak ani on neotvorí ústa. 33 Pre jeho pokoru bol súd nad ním zrušený. A kto bude rozprávať o jeho rode? Lebo jeho život sa berie zo zeme." 34 Eunuch povedal Filipovi: "Prosím ťa, o kom to prorok hovorí? O sebe, či o niekom inom?" 35 Tu Filip otvoril ústa a počnúc týmto miestom z Písma, zvestoval mu Ježiša. 36 Ako išli cestou, došli k akejsi vode a eunuch vravel: "Pozri, voda! Čo prekáža, aby som sa dal pokrstiť?" 37 Filip mu povedal: Ak veríš z celého srdca, slobodno. A on odpovedal: Verím, že Ježiš Kristus je Boží Syn.) 38 Rozkázal zastaviť voz a obaja, Filip i eunuch, zostúpili do vody a pokrstil ho. 39 Keď vystúpili z vody, Pánov Duch Filipa uniesol a eunuch ho viac nevidel; ale šiel svojou cestou plný radosti."

Poznámka : Božia milosť spočívala na eunuchoch aj v Novom Zákone. Apoštol Filip pokrstil Etiópskeho Eunucha a pričlenil ho tak krstom k Božiemu ľudu. Toto je dôležitý verš, lebo v ňom vidíme, že ani v Novom Zákone Eunuchovia nie sú vyčlenení z Božieho ľudu, ale sú jeho súčasťou. Apoštol Filip neurobil Eunuchovi jedinú výčitku ani pokarhanie za jeho stav. Ani v Novom Zákone nenájdeme jediný verš, ktorý by odsudzoval Eunuchov a kastráciu.

___________________________


PROTIARGUMENTY :

Kniha Deuterónium 23: 1-3

"1 Eunuch, ktorý má rozmliaždené alebo odstránené semenníky, alebo odrezaný pohlavný úd, nesmie vojsť do Pánovho zhromaždenia.2 Do Pánovho zhromaždenia nevojde ani mamzer (to jest zrodený z pobehlice), až do desiateho pokolenia. 3 Amončania a Moabčania nikdy, ani po desiatom pokolení, nesmú vstúpiť do Pánovho zhromaždenia"

Poznámka : Je pravda, že Eunuchovia nemohli vstúpiť do Pánovho zhromaždenia, to ich však nijako nevylučovalo z Pánovej zmluvy a spásy. Eunuchovia sa síce nezúčasťňovali náboženských obradov Izraelitov, ktoré sa konali každú sobotu, pokiaľ však inak zachovávali Boží Zákon, boli spasení ako dosvedčuje Izaiáš 56:3.

Ako vidíme, do Pánovho zhromaždenia nemohol vstúpiť ani syn zrodený z pobehlice, ba dokonca ani Amončania a Moabčania a to až na veky vekov. Tvrdiť teda, že Eunuch, ktorý sa v Starom Zákone nezúčastnil Pánovho zhromaždenia by nebol spasený, by bolo nielen v rozpore s Iz 56:3, ale znamenalo by to, že ani ten kto sa narodil zo smilstva, či ten kto pochádza z Amonu alebo z Moabu nebude mať nikdy šancu získať spásu. Takýto výklad by bol zcela absurdný. V Ez 18:19 totiž jasne čítame, že syn nenesie vinu svojho otca a preto ak syn bude žiť spravodlivo, bude spasený.

Kniha proroka Ezechiela 18:19

"Pýtate sa: Prečo syn neniesol zločin svojho otca? Syn konal podľa spravodlivosti a práva, zachovával všetky moje príkazy a konal podľa nich, určite bude žiť. Ten zomrie, kto zhreší. Syn neponesie vinu otca a otec neponesie vinu syna. Spravodlivosť spravodlivého bude na ňom a bezbožnosť bezbožného bude na ňom"

________________

Eunuchovia sa teda nezúčasťňovali náboženských obradov, a preto nemohli byť ani levitmi a približovať sa k oltáru Lev 21: 20-21, avšak mať podieľ na oltári a teda jesť obetované chleby na oltári mohli Lev 21:22. Tu teda krásne vidíme, že hoci Eunuch sa nezúčasťňoval náboženských obradov, predsa mohol mať z nich podieľ a mohol z nich čerpať duchovnú silu, čo je dôkazom, že takýto človek bol Bohom vnímaný ako ten kto sa môže spasiť.

Levitikus 21: 17-22

"17 "Povedz Áronovi: Ak by mal v budúcich pokoleniach niekto z tvojho potomstva nejakú telesnú chybu, ten sa nesmie priblížiť, aby predložil chlieb svojho Boha. 18 Nesmie sa priblížiť nik, kto má telesnú chybu: nik slepý, krivý, zohyzdený na tvári, alebo kto má niektorý úd dlhší, 19 alebo so zlomenou nohou či rukou, 20 alebo hrbatý, suchotinársky, s beľmom na oku, ani kto má prašivosť alebo lišaj, ani vykleštenec. 21 Nik, kto by mal z potomstva kňaza Árona telesnú chybu, nesmie sa priblížiť, aby priniesol zápalnú žertvu Pánovi. Má chybu, nech sa nepribližuje obetovať chlieb svojho Boha! 22 Ale chlieb svojho Boha, svätosväté a sväté, môže jesť."

__________________


MILOVANIE SVOJICH NEPRIATELOV 

Po sexuálnych hriechoch je 2 najťažším Božím prikázaním na zachovávanie pre kresťanov milovanie svojich nepriateľov. Veľa kresťanov má problém milovať svojich nepriateľov. Veľa kresťanov nedokáže svojim nepriateľom odpustiť. Niektorí kresťania síce svojim nepriateľom odpustia, no odpustia im len tak naoko. Síce za nich pomodlia, a slovami povedia "odpúštam ti", no skutkami svoje slová zapierajú. Kto naozaj zo srdca odpustil svojmu nepriateľovi, a kto miluje svojho nepriateľa, ten pomôže svojmu nepriateľovi kedykoľvek ho nepriateľ o to požiada. Dokonca aj kebyže ho nepriateľ o pomoc nepožiada, ale vidí že jeho nepriateľ trpí hmotnou núdzou, aj vtedy mu pomôže a štedro mu pomôže. Ja osobne som ešte nestretol kresťana, ktorý by miloval svojich nepriateľov a finančne a hmotne pomáhal niekomu kto mu neustále ubližoval/ubližuje. Toto je však obrovská chyba, lebo kresťan ktorý nemiluje svojich nepriateľov, a finančne a hmotne im nepomáha, nie je lepší ako pohan a nemôže tak očakávať od Boha odmenu. Takto treba pomáhať nielen nepriateľom, ale aj tým ktorých nemáme radi, alebo nám nie sú sympatickí.

Evanjelium podľa Lukáša 6: 27-36

27 Ale vám, ktorí ma počúvate, hovorím: Milujte svojich nepriateľov, robte dobre tým, čo vás nenávidia, 28 žehnajte tým, čo vás preklínajú, a modlite sa za tých, čo vás potupujú! 29 Tomu, kto ťa udrie po líci, nadstav aj druhé. A tomu, kto ti berie plášť, neodopri ani šaty. 30 Každému, kto ťa prosí, daj, a ak ti niekto niečo vezme, nežiadaj to naspäť. 31 Ako chcete, aby ľudia robili vám, tak robte aj vy im! 32 Ak milujete tých, ktorí vás milujú, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici milujú tých, čo ich milujú. 33 Ak robíte dobre tým, čo vám dobre robia, akúže máte zásluhu? Veď to isté robia aj hriešnici. 34 A ak požičiavate tým, od ktorých to dúfate dostať naspäť, akúže máte zásluhu? Veď aj hriešnici požičiavajú hriešnikom, aby dostali naspäť to isté. 35 Ale milujte svojich nepriateľov, dobre robte, požičiavajte a nič za to nečakajte! Tak bude vaša odmena veľká a budete synmi Najvyššieho, lebo on je dobrý aj k nevďačným a zlým. 36 Buďte milosrdní, ako je milosrdný váš Otec!

List Rimanom 12:20

"19 Nepomstite sa sami, milovaní, ale ponechajte miesto hnevu; veď je napísané: "Mne patrí pomsta, ja sa odplatím," hovorí Pán. 20 Ale keď bude tvoj nepriateľ hladný, nakŕm ho, keď je smädný, daj mu piť, lebo tým, že to urobíš, žeravé uhlie mu nahrnieš na hlavu. 21 Nedaj sa premôcť zlu, ale dobrom premáhaj zlo." 

__________________

V tomto môžem kresťanom poradiť len jedno, milujte svojich nepriateľov aj keď je to kopu krát veľmi ťažké, lebo ak tak robiť nebudete neskončíte v nebi, ale v pekle. Nestojí vám za to skončiť v pekle, kvôli tomuto. Vašim nepriateľom a zlím ľuďom sa pomstí Boh, on ich pošle do pekla, preto sa vy na nich nepomstite, a neprechovávajte k ním hnev, ale im pomáhajte v maximálnej možnej miere finančne, hmotne i duchovne, aby ste sa nimi nenechali strhnúť do pekla. Lebo o to im ide, satan vám vytvára nepriateľov, aby ste ich neznášali, a nechali sa svojim hnevom voči nim strhnúť s nimi do pekla. Nenechajte sa bratia strhnúť touto hnusnou satanovou taktikou do pekla, kde sú večné nekončiace muky.

_________________


ŽIVOT V BOHATSTVE

Kresťan by nemal byť lakomý Kol 3:5 Heb 13:5, mal by sa uspokojiť s tým čo aktuálne má Heb 13:5 a nemal by zhromažďovať majetky na Zemi Mt 6:19, ale v nebi Mt 6:20 - to dosiahne jedine významnou štedrosťou k chudobným Lk 16:9; 1 Tim 6:18; Lk 14:13; Gal 2:10. Kresťan by nemal žiť v bohatstve, ale len v tom, koľko aktuálne potrebuje k živobytiu, a preto by mal kresťan byť skromný 2 Kor 10:1; 1 Tim 2:9; 1 Tim 3:3; Jak 3:17. Bohatý totiž len ťažko vojde do neba, ľahšie vojde ťava cez ucho ihly Mt 19:23. S týmto má ale strašne veľa kresťanov problém. Len mizivé % kresťanov žije totiž skromne. Veľa kresťanov síce sú chudobní a žijú v obyčajnom dome/byte, predsa však si doprajú viacero luxusných vecí, ktoré k životu nepotrebujú typu - drahé hodinky, drahý mobil, drahé oblečenie, drahšie auto, atd... Mať hodinky osoží, no treba si vyberať z tých najlacnejších. Takisto to platí aj s mobilom, oblečením a autom. Kresťanovi stačí aj najlacnejší dotykový mobil za 50 eur, nepotrebuje dotykový mobil za 250 eur. Stačí mu aj lacné oblečenie z málo známych značiek, nepotrebuje si na seba obliekať drahé značky typu Nike, Adidas. Na vozenie mu stačí aj obyčajná škoda Fabia, nepotrebuje na vozenie si kupovať Audinu. Kresťan tiež nepotrebuje chodiť na drahé dovolenky k moru. Ako dovolenka mu stačí aj pobyt v prírode, alebo na Slovensku v lacnejších destináciach. Kresťan tiež nepotrebuje chodiť do reštaurácii, keď si môže jedlo lacno uvariť aj doma. Ok, nie je zlé ísť do reštaurácie, no malo by sa tak konať len občas, len tak raz do týždňa a vyberať si skôr tie z lacnejších reštaurácii, ktoré nie sú extrémne drahé. Kresťan by si naozaj mal vyberať len tie produkty a služby, ktoré sú najlacnejšie, lebo ak si vyberá tie drahšie produkty a služby potom to už svedčí o tom, že miluje tento svet a chce si na tomto svete užívať čo možno najviac. Lenže tento život v tomto svete je len prechodný, tento život je na to aby sme ho odžili čo možno v najskromnejších pomerov a peniaze ktoré ušetríme dávali chudobným. Každý správny kresťan musí chcieť žiť čo možno najskromnejšie a to preto lebo chce ušetriť veľa peňazí, ktoré následne chce rozdať chudobným. Kresťan žije skromne na úkor toho aby mohol čo najviac peňazí rozdávať chudobným. Iba u takéhoto kresťana platí, že miluje Boha a jeho prikázania viac než peniaze. Lebo uvedomte si, nikto nemôže slúžiť aj Bohu aj mamone.