PLAČÚCE SOŠKY

1 : "V sicílskych Syrakúzach v roku 1953 novomanželia dostali malú sošku Panny Márie. Keď ťarchavá žena vážne ochorela, modlila sa k tejto soške. Budúca mamička zbadala, ako soške po lícach stekajú slzy. Plač trval štyri dni a zázrak ronenia sĺz dosvedčila komisia zložená z policajtov, lekárov a kňazov. Žena sa uzdravila. Cirkev jav uznala za pravý.

2 : V roku 1971 v Mapopati v Taliansku z obrazu Panny Márie začala striekať krv.

3 : V roku 1972 sa v Taliansku vyskytlo mimoriadne veľa plačúcich a krvácajúcich náboženských ikon.

4 : V júni 1973 začala krvácať na pravej ruke soška Panny Márie v japonskom meste Akita. Zároveň sa na nej objavili kvapky potu voňajúce ľaliami a ružami. Neskôr ľudia videli, že soška plače. Slzy boli podrobené rozboru na univerzite v Japonsku a bolo potvrdené, že ide o ľudské slzy. Soška ronila slzy spolu 101 ráz a posledný jav toho druhu zaznamenali v roku 1981. Ronenie sĺz za spomenuté obdobie videlo asi 2000 ľudí. Medzi nimi boli novinári aj pracovníci japonskej televízie, ktorí plač nafilmovali a odvysielali v Japonsku. Na základe vyšetrovaní dvoch komisií biskup v roku 1984 nadprirodzenosť javov v Akite oficiálne uznal. V júni 1988 vtedajší kardinál Ratzinger (súčasný pápež), prefekt vatikánskej Kongregácie pre doktrínu viery vyhlásil udalosti a posolstvá Panny Márie v Akite za "dôveryhodné a zasluhujúce si vieru". Nie je mi známe, či bola soška podrobená aj vedeckému skúmaniu. Fakt ale je, že sestra Agnes Sasagawa (členka katolíckej rehole v Akite) bola nepočujúca a 30.mája 1982 sa sestre Agnes odrazu nevysvetliteľne vrátil sluch.

5 : V roku 1975 sadrová soška Pána Ježiša z Pennsylvánie, začala každý piatok krvácať z dlaní. Jasnočervená tekutina bola skutočná ľudská krv, čo potvrdili laboratórne skúšky. Sošku preskúmali odborníci, presvietili ju röntgenovým žiarením, no žiadne duté miesto s nejakou nádržkou, v ktorej by bola ukrytá krv, nenašli. Jav je nevysvetlený.

6 : V roku 1985 zaznamenali sošku roniacu číre slzy v juhokórejskom meste Naju. Majiteľkou sošky je vizionárka Júlia Kimová. Po istej dobe sa na soške objavili slzy krvavé. Vzorky krvavých sĺz boli testované v lekárskom laboratóriu Národnej univerzity v Soule a bolo overené, že krv je skutočne ľudská. Udalostiam predchádzalo zjavenia sa Pána Ježiša a Panny Márie vizionárke. Tento jav trval do roku 1994. Od tej doby sa v Naju odohralo niekoľko zázračných uzdravení, objavili sa dosiaľ neznáme vône, a olej, ktorý vytekal zo sošky Panny Márie, ako aj slnečný zázrak podobný fatimskému. Ale bola soška Júlie Kimovej skúmaná vedcami? Nenašiel som informáciu, či bola soška podrobená vedeckému skúmaniu.

7 : V talianskom meste Messina na Sicílii v roku 1989 zaznamenali iný zázrak. Z obrazu Ježiša začali tiecť slané slzy. O rok a pol neskôr sa však na obraze objavilo krvácanie z hlavy, úst a nosa. Ľuďom, ktorí tento zázrak videli na vlastné oči, sa na odeve objavili rôzne náboženské nápisy alebo krvavé kríže. Sme svedkami výmyslov v tlači alebo reality?

8 : V roku 2000 v Moskve začala plakať ikona Sedembolestnej Panny Márie krátko pred tragédiou ponorky Kursk (náhoda?). Ikonu uznal moskovský patriarchát za divotvornú. Z ikony, ktorá je replikou ikony "Obmäkčenia kamenných sŕdc", podľa analýz vyteká organická plazma. Ikonu tvorí na papieri vyobrazená Sedembolestná Panna Mária, obraz je pripevnený na dreve.

9 : Nevysvetliteľný zázrak sa udial v roku 2010 v argentínskom meste Yerba Buena. Na obraze, ktorý znázorňuje Poslednú večeru, začala z Ježišovho čela vytekať červená tekutina. Vzorky tekutiny sa poslali na rozbor. Nepodarilo sa mi zistiť výsledok skúmania."

https://www.esoterikweb.cz/clanky-nahled.php?id=2509

https://en.wikipedia.org/wiki/Weeping_statue