NEBESKÁ JAZDA

Skupina 54 španielských pútnikov vracajúcich sa autobusom zo svätyne na mieste zjavenia blahoslavenej Panny Márie vo Fatime, bola prekvapená zistením, že ich vodič autobusu neriadi, ale sedí s hlavou sklonenou na svojich prsiach, má oči zavreté a ruky spojené v modlitbe.

Napriek tomu autobus pokračoval ďalej v jazde rýchlosťou okolo 75 km/h, zatáčal, menil rýchlosti a blikotal svetlami ešte ďalších 30 kilometrov, než konečne zišiel z cesty a zastavil. Až potom sa 50 ročný vodič Juan Garcia prebudil.

Pasažieri vrátane Cesara Trapiella, ktorý má za sebou 40 rokov kňazskej služby, spísali svedeckú výpoveď a poslali ju leonskému biskupovi. Podľa slov kňaza došlo v autobuse najprv k panike, ale postupom času panika u ľudí prestala, pretože začalo byť jasné, že autobus nebol neriadený, ale namiesto vodiča ho riadila nejaká neznáma sila.

Všetci cestujúci prisahali, že z úst spiaceho vodiča započuli ako zastreným hlasom povedal : "som tvoj brat Archanjel Michael. Sám milostivý Boh riadi tento autobus ako skúšku nášho brata vodiča (autobusu).

Vodič Garcia si sám nepamätal vôbec nič okrem toho, že ho prepadla neodbytná potreba modlitby. Zrejme si vôbec nebol vedomý toho, čo sa stalo.

Zdroje : Kniha najneuveriteľnejšie príbehy sveta, zázraky str.60 +Daily Telegraph 19 októbra 1981 + Sunday Express 25 októbra 1981